Minimalistik karta plakaty · Tanzaniýa

Dar es Salaam — Dar es Salaam Map Poster & Print

6.8235° S / 39.2695° E

A coastal city spreading from a sheltered natural harbour on the Indian Ocean, with main roads radiating inland like spokes.

Dar es Salaam map poster — ClassicDar es Salaam map poster — NoirDar es Salaam map poster — PaperDar es Salaam map poster — BlueprintDar es Salaam map poster — Sand
$9bir gezeklik · 6 ölçegiň hemmesi · derrew ýüklemek
Ýazgyny we şrifti üýtget
  • Näme görýän bolsaňyz, takyk şony alarsyňyz
  • 7,200 × 10,800 px-e çenli · 300 DPI
  • PNG + çapa taýýar PDF
  • Suw belgisi ýok

Bir şäher, bäş keýp

Dar es Salaam ähli stillerde

Diwarda nähili görünjegini görmek üçin stile basyň. Ähli stiller bir bahadan — çap edilen, çarçuwaly ýa-da HD faýl görnüşinde.

Dar es Salaam map poster — 300 DPIHakyky pikseller · 24 × 36″ çap faýly

Çapda aýdyň

Dar es Salaam: her köçe örän aýdyň

Bu hakyky çap faýlynyň 100% kesigi. Her poster — çap edilen, çarçuwaly ýa-da ýüklenen — serwerlerimizde 300 DPI, 7,200 × 10,800 piksele çenli işlenip taýýarlanýar, şonuň üçin iň kiçi köçeler hem 24 × 36″ çapda arassa görünýär.

Diwarda

Öýde Dar es Salaam

Dar es Salaam map poster in a black frame, desk olive interiorDar es Salaam map poster in a white frame, soft modern interiorDar es Salaam map poster in an oak frame, music practice interior

Karta

Dar es Salaam Map Poster & Print

Dar es Salaam sits on the Indian Ocean coast of Tanzania, around a natural harbour that opens to the sea through a narrow channel. The name means haven of peace, and the town was founded in the 1860s by Sultan Majid of Zanzibar before becoming a colonial capital under German and later British rule.

On the map, the compact city centre lies beside the harbour, with a tighter grid of older streets around Kivukoni and Kariakoo. From here major roads such as Morogoro Road, Bagamoyo Road and Nyerere Road fan out inland, and the city has grown along these corridors in long, dense bands.

To the north, the Msasani Peninsula juts into the ocean with beaches and residential streets, while Kigamboni, across the harbour mouth, is reached by ferry and by a bridge opened in 2016. Dodoma is now the official capital, but a Dar es Salaam map poster shows the country's largest city and main port.

Ilaty
5 383 728
Koordinatalar
6.8235° S / 39.2695° E
Beýikligi
24 m
Sagat guşaklygy
Dar es Salaam
Sebit
Dar es Salaam, Tanzania
01

Harbour channel

A narrow entrance from the ocean into a sheltered inner harbour, the natural feature around which the city first grew and still the heart of its port.

02

Msasani Peninsula

A finger of land reaching north into the Indian Ocean, lined with beaches and quiet residential streets, giving the coastline a distinctive projecting shape.

03

Radial roads

Major roads spreading outward from the centre toward the interior and along the coast, forming a clear spoke-like pattern across the growing city.

Özüňiziňki ediň

Dar es Salaam: öz ýeriňizi çarçuwa salyň

Sene, at ýa-da öz setiriňizi goşuň, stili, ölçegi ýa-da ugry üýtgediň.

Mugt deslapky görnüş pes durulykda we suw belgili. Çaplar we HD faýllar suw belgisiz, 300 DPI, 7,200 × 10,800 px çenli işlenip taýýarlanýar.

Näme üçin Dar es Salaam

Many bar bolan karta

Dar es Salaam is home to many people, including those living abroad who want a piece of it close at hand. Its map combines a clear coastline with a strong road pattern, and it makes a personal gift for families, graduates and anyone who has worked there.

Edit the title, subtitle and coordinates line to add a name, a district or a date. Pick one of five styles, from Classic black & white to Sand. HD files are $9 in six print sizes, and printed posters ship from partners in 30+ countries.

Dar es Salaam posterini sargyt ediň
HD ýüklemä näme girýär300 DPISuw belgisi ýokPNG + PDF
Çap ölçegiÇözgütFaýllar
30 × 40 cm11.8 × 15.7″3,543 × 4,724 pxPNG · PDF
29.7 × 42 cm (A3)11.7 × 16.5″3,508 × 4,961 pxPNG · PDF
42 × 59.4 cm (A2)16.5 × 23.4″4,961 × 7,016 pxPNG · PDF
45.7 × 61 cm18 × 24″5,400 × 7,200 pxPNG · PDF
50 × 70 cm19.7 × 27.6″5,906 × 8,268 pxPNG · PDF
61 × 91.4 cm24 × 36″7,200 × 10,800 pxPNG · PDF

Deňeşdirmek üçin: mugt nusga 900 px giňlikde, suw belgili we ekranlar üçin niýetlenen. HD faýllaryň çözgüdi her tarapa 8 esse çenli ýokary we doly plakat ölçeginde arassa çap edilýär.

Dar es Salaam Map Poster & Print — FAQ

Dar es Salaam posterini nädip sargyt etmeli?

Sahypanyň ýokarsyndan stili saýlaň, soňra Çap edilen Poster — ölçegini we isleseňiz çarçuwasyny — ýa-da Sanly HD Faýllary saýlaň. Töleg bir ädimde amala aşyrylýar, tölegiňiz geçen dessine sargyt sahypaňyz täzelenýär.

Dar es Salaam çap edilen posteri nähili?

Ol ýokary hilli 200 gsm mat kagyza, alty ölçegiň birinde, 30 × 40 sm-den 24 × 36″-a çenli çap edilýär. Çap edilen posterler $39-dan başlaýar, eltip bermek bahasy girýär.

Dar es Salaam posterini çarçuwaly sargyt edip bilerinmi?

Hawa. Gara, ak, tebigy dub ýa-da garaňky agaç reňkinde tutuş agaç çarçuwany saýlaň. Ol döwülmeýän aýna bilen gelýär we asmaga taýýar. Çarçuwaly posterler $99-dan başlaýar, eltip bermek bahasy girýär.

Eltip bermek näçe wagt alýar we onuň bahasy näçe?

60+ ýurda eltip bermek mugt. Her plakat 30+ ýurtdaky çap hyzmatdaşlarymyzyň iň ýakynynda çap edilýär we adatça 3–7 iş gününde gelýär. Ýagdaýyny we yzarlamany «Meniň sargytlarym» bölüminde görüp bilersiňiz. Käbir ýurtlara 2–5 hepde gerek, entek eltip bermeýän ýurtlarymyz üçin bolsa sahypa töleg etmezden öň habar berýär.

Posterim zaýalanan görnüşde gelse näme etmeli?

Eltilenden soň 14 günüň dowamynda bize surat iberiň, biz ony mugt gaýtadan çap ederis ýa-da puluňyzy yzyna gaýtararys.

Dar es Salaam posterine atlarymyzy ýa-da senäni goşup bilerinmi?

Hawa. Bu sahypadaky redaktorda ady, kiçi ady we koordinatlar setirini islän zadyňyza üýtgediň, soňra stil we ölçeg saýlaň. Çap edilen, çarçuwaly we sanly sargytlaryň ählisi siziň dizaýnyňyzy takyk ulanýar.

Sanly HD faýllary bilen näme alýaryn?

$9 üçin ähli alty ölçegde, suw belgisiz, islendik ýerde çap edip bolýan 300 DPI PNG we çap etmäge taýyn PDF faýllaryny alýarsyňyz. Entek gutarnykly karara gelmediňizmi? Ilki mugt, suw belgili deslapky görnüşi göçürip alyň.