Pōsitā mape sitaila faingofua · Hongi Kongi SAR Siaina

Hong Kong — Hong Kong Map Poster & Print

22.2783° N / 114.1747° E

Harbour, peaks and islands: dense streets packed between steep green hills and Victoria Harbour, with Kowloon facing the island.

Hong Kong map poster — ClassicHong Kong map poster — NoirHong Kong map poster — PaperHong Kong map poster — BlueprintHong Kong map poster — Sand
$9totongi tuʻo taha · saisi kotoa ʻe 6 · hiki mai leva
Fakatatau e tohi mo e tikonga tohi
  • Ko e meʻa ʻoku ke sio ki ai, ko ia pē te ke maʻu
  • Aʻu ki he 7,200 × 10,800 px · 300 DPI
  • PNG + PDF mateuteu ke paaki
  • ʻIkai ha fakaʻilonga-vai

Kolo ʻe taha, ongoʻi ʻe nima

Hong Kong ʻi he sitaila kotoa pē

Tuki ha sitaile ke sio ai 'i ho holisi. 'Oku tatau pē 'a e totongi 'o e sitaile kotoa pē — tā pepa, fa'o, pe ko e fa'ile HD.

Hong Kong map poster — 300 DPIPika mo'oni · fa'ile tā 24 × 36″

Mahino ke paaki

Hala kotoa pē ʻi Hong Kong, mahino ʻaupito

Ko ha konga 100% eni mei he fa'ile tā mo'oni. Ko e posita kotoa pē — tā pepa, fa'o, pe download — 'oku ngaohi 'i he'emau sāvā 'i he 300 DPI, 'o a'u ki he 7,200 × 10,800 pika, koe'uhi ke mahino lelei 'a e ngaahi hala si'isi'i taha 'i ha tā 24 × 36″.

'I he pā

Hong Kong 'i 'api

Hong Kong map poster in a black frame, desk olive interiorHong Kong map poster in a white frame, soft modern interiorHong Kong map poster in an oak frame, music practice interior

Ko e mape

Hong Kong Map Poster & Print

Hong Kong is shaped by Victoria Harbour, a deep channel between Hong Kong Island and the Kowloon peninsula. Along both shores, the city is packed into a narrow strip of flat and reclaimed land, and much of the waterfront follows the straight lines of reclamation rather than the original coast. Behind it, steep hills rise quickly, and the street pattern ends where the slopes begin.

On the island, streets climb from Central and Wan Chai toward Victoria Peak, and the Central–Mid-Levels escalator carries people up through the hillside streets. Across the harbour, Nathan Road runs north through Tsim Sha Tsui and Mong Kok in a straight line. Further out, the New Territories and more than two hundred outlying islands make up most of the territory, much of it protected country park.

A Hong Kong map poster is often framed around the harbour, where the contrast is greatest: dense grids, container terminals, piers and ferry routes against open water and wooded hills. Bridges such as Tsing Ma connect the city to Lantau and the airport. The effect in black and white is strongly architectural, even though no individual building appears.

Tokolahi ʻo e kakai
7,396,076
Koʻoatineiti
22.2783° N / 114.1747° E
Māʻolunga mei he tahi
60 m
Taimi fakafeituʻu
Hong Kong
Vahefonua
Hong Kong, Hong Kong
01

Victoria Harbour

The channel between the island and Kowloon, narrowed over time by reclamation. On the poster it forms a broad central band with dense streets pressed along both shores.

02

Victoria Peak

The highest point on Hong Kong Island, with winding roads and trails circling its slopes. On the map the tight grid of Central gives way abruptly to looping hillside roads.

03

Nathan Road

A straight main avenue running north from the harbour through Tsim Sha Tsui, Yau Ma Tei and Mong Kok. It forms a clear spine through Kowloon's dense block pattern.

Ke ʻaʻau pē

Felemiʻi ho konga ʻo Hong Kong

Tānaki ha ʻaho, ha hingoa pe ha laine ʻaʻau, pea liliu ʻa e sitaila, saisi pe tuʻunga.

Ko e sio muʻa ta'etotongi 'oku ma'ulalo hono lelei pea 'oku ai hano fakaʻilonga vai. Ko e ngaahi tā mo e fa'ile HD 'oku ngaohi 'i he 300 DPI, 'o a'u ki he 7,200 × 10,800 px, ta'e ha fakaʻilonga vai.

Ko e hā ʻa Hong Kong

Ha mape ʻoku ʻi ai hono ʻuhinga

Hong Kong is home to many who have since moved abroad, and to many who arrived and stayed. A map of the harbour and hills is a quiet, recognisable way to keep that connection, whichever shore you lived on.

Add a title, a subtitle such as a date or district, and keep or edit the coordinates line. Pick from five styles; Noir echoes the harbour at night, Classic black & white keeps every street legible. Printed posters come matte, with an optional wooden frame.

'Oda 'a e posita Hong Kong
Ko e hā ʻoku ʻi he faile HD300 DPIʻIkai ha fakaʻilonga-vaiPNG + PDF
Saisi paakiTuʻunga mahinoNgaahi faile
30 × 40 cm11.8 × 15.7″3,543 × 4,724 pxPNG · PDF
29.7 × 42 cm (A3)11.7 × 16.5″3,508 × 4,961 pxPNG · PDF
42 × 59.4 cm (A2)16.5 × 23.4″4,961 × 7,016 pxPNG · PDF
45.7 × 61 cm18 × 24″5,400 × 7,200 pxPNG · PDF
50 × 70 cm19.7 × 27.6″5,906 × 8,268 pxPNG · PDF
61 × 91.4 cm24 × 36″7,200 × 10,800 pxPNG · PDF

Ke fakafehoanaki, ko e sio fakamuʻa taʻetotongi ʻoku fālahi ʻaki ʻa e 900 px, ʻi ai hono fakaʻilonga-vai pea ki he ngaahi screen pē. ʻOku liunga 8 hono mahino ʻo e ngaahi faile HD ʻi he tafaʻaki kotoa pea ʻoku paaki lelei ʻi he saisi kakato ʻo e pōsitā.

Hong Kong Map Poster & Print — FAQ

Fēfē hono 'oda 'o e posita Hong Kong?

Fili ha sitaile 'i he tumu'aki 'o e peesi, pea fili leva ha Posita Tā — ha lahi pea, kapau 'oku ke sai'ia, ha fa'o — pe ko e ngaahi Fa'ile Digital HD. Ko e Checkout ko e sitepu pē 'e taha, pea 'e fakafo'ou leva ho'o peesi 'oda 'i he taimi 'e a'u ai 'a e totongi.

'Oku fēfē 'a e posita Hong Kong kuo tā?

'Oku tā ia 'i ha pepa matte 200 gsm mo'oni lelei taha, 'i ha taha 'o e ngaahi lahi 'e ono, mei he 30 × 40 cm ki he 24 × 36″. 'Oku kamata 'a e ngaahi posita kuo tā 'i he $39, kuo kau ai 'a e 'ave.

'E lava ke u 'oda 'a e posita Hong Kong kuo fa'o?

'Io. Fili ha fa'o 'akau mo'oni 'i he 'uli'uli, hina, oki fakanatula pe 'akau fu'u 'uli'uli. 'Oku fakataha mai mo ha sio'ata ta'emafesi pea kuo mateuteu ke tautau. 'Oku kamata 'a e ngaahi posita kuo fa'o 'i he $99, kuo kau ai 'a e 'ave.

'Oku fē lōloa 'a e 'ave, pea ko e hā hono totongi?

ʻOku ʻataʻatā ʻa e fakaheka ki he ngaahi fonua ʻe 60+. ʻOku paaki ʻa e tuʻunga taki taha ʻe he tokotaha paaki ofi taha ʻo kitautolu ʻi he ngaahi fonua ʻe 30+, pea ʻoku maʻu angamaheni ia ʻi he ʻaho ngāue ʻe 3–7. ʻE lava ke ke muimui ki he tuʻunga mo e fakaʻilo ʻi he ʻOku ou Fakamaʻu. ʻOku toki ʻaho ʻe 2–5 uike ʻa e ngaahi fonua si'i, pea ʻi he ngaahi fonua ʻoku te teʻeki ke fakaheka ki ai, ʻoku fakahā atu ʻe he uepisaiti ʻi he ʻuluaki ʻo e totongi.

Ko e hā kapau 'oku a'u mai kuo maumau 'eku posita?

'Ave mai ha foto kiate kimautolu 'i he lolotonga 'o e 'aho 'e 14 mei he taimi na'e a'u mai ai, pea te mau toe tā ia ta'etotongi pe toe totongi atu 'a ho'o pa'anga.

'E lava ke u tānaki hamau hingoa pe ha 'aho ki he posita Hong Kong?

'Io. 'I he editor 'i he peesi ni, liliu 'a e kaveinga, 'a e kaveinga si'i mo e laine fakafuofua ki ha me'a pē 'oku ke sai'ia ai, pea fili ha sitaile mo ha lahi. Ko e ngaahi 'oda tā, fa'o mo digital kotoa 'oku ngāue'aki ai pē ho'o fakatātā tofu pē.

Ko e hā 'oku ou ma'u 'aki 'a e ngaahi fa'ile digital HD?

'I he totongi 'e $9 'oku ke ma'u ai 'a e ngaahi fa'ile PNG 300 DPI mo e PDF kuo mateuteu ki he tā 'i he lahi 'e ono kotoa, 'ikai ha fakaʻilonga vai, ke tā ai 'i ha feitu'u pē. Te ke kei ta'epau? Download muʻa ha sio muʻa ta'etotongi 'oku ai hano fakaʻilonga vai.